realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Wielkie emocje i remis

autor: macierze; 2012-11-06, 21:31:54; realmadridcf.pl

Real Madryt zremisował 2:2 z Borussią Dortmund w rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Bramki dla podopiecznych Jose Mourinho zdobywali Pepe oraz Mesut Ozil.

Już od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było wyrównane, "Królewscy" kilkakrotnie zdążyli zagrozić podopiecznym Jurgena Kloppa, jednak nie udało im się wyjść na skromne prowadzenie. W 22 minucie groźne podanie dostał Cristiano Ronaldo od Higuaina, jednak jego uderzenie głową było niecelne. Kilka minut później bramkę dla BVB zdobył Marco Reus, który dostał znakomite zagranie od Lewandowskiego, po czym fenomenalnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Niespełna pięć minut później do wyrównania doprowadził Pepe, który otrzymał znakomite dośrodkowanie od jednego z partnerów, po czym pięknym strzałem głową pokonał Romana Weidenfellera

Real jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszych 45 minutach próbował atakować stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje na schodzenie do szatni z prowadzeniem. Dokładnie w 44 minucie Mario Gotze zdobył bramkę znakomicie wychodząc na pozycję i piękną przerzutką pokonując hiszpańskiego bramkarza.

Real już na początku drugich 45 minut próbował doprowadzić do remisu, jednak takie sztuki nie udało się dokonać piłkarzom aktualnego mistrza Hiszpanii. Na przeszkodzie "Królewskim" stawał niezawodny bramkarz ekipy z Dortmundu, Roman Weidenfeller.

W 78 minucie znakomite zagranie od jednego z kolegów dostał CR7, jednak jego uderzenie fantastycznie wybronił Weidenfeller. Kilka minut później do znakomitej sytuacji dopadł Angel Di Maria, jednak Argentyńczyk został złapany na pozycji spalonej. W końcówce Real stwarzał sobie wiele dramatycznych sytuacji, jednak obrona BVB spisywała się w dzisiejszym meczu bardzo dobrze.

W 89 minucie na Santiago Bernabeu, Mesut Ozil doprowadził do remisu strzelając znakomicie z rzutu wolnego zza pola karnego. Błąd przy straconym golu popełnił bramkarz Borussii, Roman Weidenfeller. Po dziewięćdziesięciu minutach rezultat nie uległ zmianie i tym samym Real Madryt tylko remisuje na własnym stadionie z Borussią Dortmund.

Real Madryt - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)