realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

La Cibeles

La Cibeles jest jednym z najważniejszych miejsc spotkań kibiców Realu Madryt. Fontanna, wokół której zbierają się zarówno sympatycy Królewskich, jak i sami piłkarze gdy wygrają trofea stanowi wielką tradycję wśród wszystkich Madridistas. Wracając do samej fontanny, jej budowa trwała aż pięć lat, a końcowe prace zostały ukończone w 1782 roku.

Sama bogini nie jest związana z Hiszpanią. Jest bóstwem Azji Mniejszej. Nazywana jest przez Greków Reą. Jest symbolem natury i płodności. Matka Krosna urodziła się we Frygii i jest uważana również za rodzicielkę bogów z Olimpu. Jest zawsze przedstawiana z koroną i lwami. W najstarszych pismach można wyczytać, że rządzi ponad górami i wszelkimi mocami. Cibeles została wyrzeźbiona w purpurowym marmurze z zasobów wsi Montesclaros. Rysunki i plan wykonał Rodriguez. W całości zużyto około dziesięć tysięcy kilogramów marmuru. Zasługę wyrzeźbienia postaci trzeba przyznać Francisco Gutiérrez'owi. Wszyscy zostali zauroczeni pięknem kobiety która siedzi na tronie.

W ostatnich latach, Iker Casillas ubrał w klubowe barwy królową, po wygraniu Pucharu Króla w 2011 roku oraz po triumfie Primera Divsión w 2012 roku.