realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

  blog modowy

  span class f sty trendy w modzie wiosna moda lato modne kolory dekatyzowany jeans falbany frędzle kokardy

  jednolity europejski dokument zamówienia

  formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia jedz którego wzór określa rozporządzenie

  Firmy pogrzebowe Lublin

  Firma Woźny to Zakład pogrzebowy w Lublinie. Pomagamy godnie pożegnać bliską osobę i załatwić formalności 24/7. Zadzwoń.

Herb

1902 (Pierwszy herb) - Pierwszy herb Realu Madryt został po raz pierwszy pokazany 6 marca 1902. Wówczas grupa ludzi założyła ten klub. Herb powstał od inicjałów C, F, M, jednak herb Madrytu musiał być bardziej przejrzysty. Wszyscy chcieli, aby na herbie były inicjały M, C i F.

1908 (Zmiana stylu) - Kilka lat później zmieniono herb na bardziej nowoczesny. Inicjały dotykały obwodu herbu, niebieski pasek się zwężył, złote linie zostały pogrubione, a korona została lekko zmodyfikowana. W tym samym roku zmieniono herb, aby inicjały były w środku. Kolory pozostały takie same jak na pierwszym herbie, a napisy ciemno-niebieskie oraz tło białe.

1920 (Koronacja) - 29 czerwca 1920 to przełomowa chwila dla historii tego herbu. Król Alfonso VIII nazwał Real Madryt "Królewskimi" i dodał koronę herbowi. W meczach oficjalnych Real używał herbu, który wyglądał tak samo jak herb na mecze oficjalne z 1902 roku, ale z koroną.

1931 (Czasy republiki) - W tym roku w Hiszpanii nie było króla, a państwo stało się republiką. 14 kwietnia 1931 roku z herbu znikła korona. Wówczas klub nosił nazwę Madryt F.C. Jednocześnie barwy herby były ponure, ciemno-niebieskie i białe.

1941 (Real ponownie) - Po wojnie na herbie Realu znów pojawiła się korona. W herbie nie zmieniło się jednak wiele. Herb został zmieniony na kolor żółty, a środkiem przebiegał dawniej używany ciemno-niebieski kolor. Taki wygląd utrzymał się aż do końca XX wieku.

2001 (Ulepszenie) - U szczycie XXI wieku herb Realu został ulepszony i nie zmieniony do dnia dzisiejszego.