realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Stadion

Z kawałka działki do najlepszego boiska w Madrycie
Na przełomie XIX i XX wieku, na działce należącej do sprzedawcy kamieni szlachetnych, grupa zawodników zasiała ziarno, z którego po pewnym czasie "wyrósł" Madrid Football Club. W 1901 roku mężczyźni przenieśli się na wolny teren obok madryckiej areny walk byków. Jedenaście lat później mieli oni przyjemność trenowania na najlepszym boisku w Madrycie, które znajdowało się przy ulicy O’Donnell 'a.

Old Chamartín Stadium
W 1924 roku po krótkim pobycie na Ciudad Lineal Cycle Track, zarząd klubu zdecydował się na budowę Old Chamartín Stadium. Stadion był w stanie pomieścić 15 000 osób. Real Madryt rozgrywał na nim swoje mecze przez kolejne 23 lata.

The New Chamartín
Wniosek ówczesnego prezydenta Realu Madryt, Santiago Bernabéu, w sprawie  wybudowania stadionu, który pomieściłby 100 000 fanów, przez wielu został ostro skrytykowany i nazwany niemożliwym do realizacji. Mimo przeciwności nowy obiekt ostatecznie powstał na fundamentach poprzedniego. Po wyjściu zwycięską ręką z licznych trudności technicznych i finansowych, New Chamartín Stadium został oficjalnie otwarty w 1947 roku.

Estadio Santiago Bernabéu
Modernizacja New Chamartín zakończyła się siedem lat po jego inauguracji. Stadion był już w stanie pomieścić 125 000 ludzi. Rok później zmieniono nazwę obiektu na Santiago Bernabéu Stadium, w hołdzie dla najwspanialszego człowieka w historii klubu. W kolejnych dekadach, stadion gościł wiele ważnych imprez sportowych. Bernabéu zmarł w 1978 roku, tym samym nie mógł być świadkiem Mistrzostw Świata rozgrywanych w 1982 roku.

50 lat istnienia
Stadion Realu Madryt przeszedł renowację przed piłkarskimi Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w 1982 roku. Kolejna widoczna modernizacja miała miejsce osiem lat później. Madrycki obiekt piłkarski był wówczas podziwiany przez największe kluby w Europie. Estadio Santiago Bernabéu obchodził 50-tą rocznicę istnienia w 1997 roku.


Droga do nowego millenium
W 1998 roku, działacze Realu Madryt dali zielone światło dla planu infrastruktury, mającego na celu modernizację wszystkich struktur stadionu w celu uczynienia ich bardziej komfortowymi. W tym samym czasie rozpoczął się ambitny projekt komercyjny, dzięki któremu każdy kibic o każdej porze mógł odwiedzić stadion, gdyż był on otwarty przez cały rok. Klub obchodził stulecie swojego istnienia w ciągłym rozwoju. Wkrótce Estadio Santiago Bernabéu przerodził się w elitarny, najpiękniejszy obiekt w Europie.

Elitarny stadion
W dniu 14 listopada 2007 roku UEFA ogłosiła, iż stadion Realu Madryt został włączony do listy najbardziej elitarnych obiektów w Europie. Był to najlepszy z możliwych prezentów dla madryckiego stadionu, który zbliżał się wielkimi krokami do 60- tej rocznicy istnienia. Oprócz tego wspaniałego wyróżnienia, UEFA nagrodziła klub za wybitną inwestycję i organizację.

Niezapomniany obiekt
Aby zrozumieć wielkość stadionu Santiago Bernabéu wystarczy tylko spojrzeć na dane z przygotowań do zwykłego spotkania. Ponad 2500 osób pracuje przy obiekcie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Oferowane usługi dla fanów zmieniają się każdego roku, a profesjonalizm pracowników i miłość do klubu nigdy nie słabnie. Pracę na tym stadionie pamiętasz do końca swojego życia.

Magia Bernabéu
Atmosfera madryckiego stadionu nie ma sobie równych. Ludzie, którzy go odwiedzają są po prostu zachwyceni. Nie potrafią oni opisać swej promieniującej w każdą stronę radości. Warto dodać, iż klub był w stanie połączyć wiele elementów z największych piłkarskich obiektów w jedną całość, co czyni go jeszcze bardziej niepowtarzalnym. Firma Cisco Systems, która jest głównym dostawcą urządzeń sieciowych i zarządcą Internetu, zawsze wybiera Santiago Bernabéu jako wzorowy przykład zarządzania stadionem.

Przyszłość
Klub już teraz planuje przyszłość poprzez opracowywanie strategii rozwoju stadionu oraz miasteczka treningowego Valdebebas. Dziedzictwo Realu Madryt oferuje szerokie możliwości dla klubu i jego członków, którzy zawsze są traktowani w uprzywilejowany sposób.