realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Stroje

Historia strojów Realu Madryt sięga czasów, gdy na hiszpańskim globie pojawiła się piłka nożna. Głównymi barwami Realu Madryt był kolor biały, tak jest do dnia dzisiejszego. Zawodnicy w początkach piłki nożnej grali w białych podkoszulkach i kalesonach. W przypadku jeżeli drużyny miały stroje w tych samych kolorach, wówczas jeden z zespołów zakładał szarfy na ramiona.

Niemalże z roku na rok stroje wyglądały inaczej, dodawano przeróżne ozdoby, kolory - jednym słowem urozmaicano. Znaczna zmiana wyglądu strojów miała miejsce w 1925 roku. Kolor spodenek zmieniono na czarny w hołdzie dla angielskiego Corinthians, dodano także na herbie koronę. Rok później klub zdecydował się na powrót do bieli.

W 1952 roku trykoty zmieniły się znacznie, wiele kibiców pamięta je, ponieważ w tych strojach grały takie gwiazdy jak Alfredo di Stefano, Gento, czy Ferenc Puskas. W tamtych strojach Real Madryt odnosił wielkie sukcesy.

Lata osiemdziesiąte to jednym słowem - rewolucja. Wówczas "Królewscy" podpisali umowę z firmą zajmującą się tego typu produktami, Adidas. Dwa lata później nowym sponsorem została firma Zanussi.
W sezonie 1998/99 ponownie producentem odzieży została firma Adidas. To właśnie do dnia dzisiejszego ta jakże uznana marka sportowa, dostarcza Realowi Madryt stroje. Przez wiele osób są uznawane za bardzo pomysłowe, odgrywają także one znaczną rolę w historii klubu.

Obecnie koszulki na sezon 2012/13 są także białe. Tym razem zniknął kołnierzyk oraz złote paski, które zamieniły się na kolor granatowy. Na jednym z rękawów możemy zobaczyć logo 110-lecia Realu Madryt.

Koszulka domowa 2012/13         Koszulka wyjazdowa 2012/13:

Koszulka bramkarska domowa 2012/13         Koszulka bramkarska wyjazdowa 2012/13