realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Santiago Bernabéu pechowe dla BVB

autor: Czarny; 2012-11-05, 10:22:24; defensacentral.com

We wtorek Real Madryt podejmie na własnym stadionie zespół Borussii Dortmund. W historii zmagań obie ekipy dwukrotnie miały okazję mierzyć się ze sobą w stolicy Hiszpanii. Górą zawsze byli Królewscy.

Pierwszy raz graliśmy z Borussią w sezonie 1997-98 w półfinale rozgrywek Ligi Mistrzów. Klub z Dortmundu bronił tytułu wywalczonego w rywalizacji z Juventusem, ale w kolejnej edycji nie dotarł do finału. Na jego drodze stanął Real, który po bezbramkowym remisie w Niemczech, zwyciężył na Santiago Bernabéu 2:0. Gole zdobywali Fernando Morientes i Christian Karembeu.

W sezonie 2002-03 obie ekipy spotkały się w jednej grupie w drugiej fazie Champions League. Mecz nie układał się najlepiej dla gospodarzy, bowiem po 30 minutach przegrywali 0:1 za sprawą bramki Jana Kollera. Na szczęście, przed przerwą wyrównał Raúl, a w drugiej odsłonie gry rezultat ustalił Ronaldo.