realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Podział punktów na inaugurację

autor: ; 2012-08-21, 18:57:11; realmadridcf.pl

Real Madryt w spotkaniu otwarcia nowego sezonu Primera Divisón zremisował z Valencią 1:1. Jedyną bramkę dla "Królewskich" w niedzielnym spotkaniu zdobył Gonzalo Higuain, zaś dla gości Jonas, który do siatki trafił przed zakończeniem inauguracyjnego widowiska.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, obie drużyny nie chciały popełnić żadnego błędu w pierwszych minutach starcia. Na prowadzenie drużynę prowadzoną przez Jose Mourinho wyprowadził Higuain, który w dziewiątej minucie ligowego starcia uderzał piłkę trzykrotnie, żeby w końcu pokonać Alvesa.

W późniejszych kilkunastu minutach, "Królewscy" dość ostrożnie kontrolowali losy spotkania. Mecz w pierwszej połowie nie był dość dobry, ponieważ obrona popełniała małe błędy. Do wyrównania drużyny prowadzonej przez Mauricio Pellegrino doszło w 41 minucie, kiedy to Costa dośrodkował w pole karne, ze sobą zderzyli się Casillas, Pepe oraz Alonso. Do piłki dopadł Jonas, który strzałem głową dopisał się do listy strzelców.

Do końcowego gwizdka arbitra w pierwszej części rezultat nie uległ zmianie i to remisowo zakończyła się pierwsza połowa. W drugich 45-minutach portugalski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z Pepe, który po zderzeniu z Casillasem nie był w stanie wyjść.

W drugiej części mogliśmy oglądać inny, lepszy Real, który znacznie więcej atakował na bramkę. Aktualni mistrzowie Hiszpanii stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji jednak to nie odwróciło się na gole. W 64 minucie groźną akcję przeprowadzili "Królewscy", jednak po strzale głową "El Pipity" futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Po 90 minutach wynik remisowy utrzymał się z pierwszej części, "Los Blancos" na inaugurację podzielili się punktami z Valencią na Estadio Santiago Bernabeu. Najbliższym meczem dla ekipy z Madrytu będzie mecz o Superpuchar Hiszpanii z Barcelona, który zostanie rozegrany już w czwartek o godzinie 22:30.

Real Madryt - Valencia CF 1:1 (1:1)