realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Pierwsze ligowe zwycięstwo Realu Madryt!

autor: patrykrmcf; 2012-09-02, 20:36:51; realmadridcf.pl

Real Madryt w ligowym meczu Primera Divisón pokonał Granadę 3:0 na Estadio Santiago Bernabeu. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho strzelali: Higuain oraz dwa gole zdobył Cristiano Ronaldo.

Już od pierwszego gwizdka sędziego na bramkę strzeżoną przez Granadę zaczęli atakować "Królewscy", jednak dogodne sytuacje nie zostały zakończone bramką. Real Madryt w pierwszych kilkunastu minutach kontrolował mecz i dłużej utrzymywał się przy piłce.

Pierwsza bramka padła w 26 minucie za sprawą Cristiano Ronaldo, Portugalczyk dostał znakomitą piłkę od Callejóna w pole karne, po czym z ostrego kontu pokonał golkipera gości. Do końcowego gwizdka sędziego w pierwszej połowie rezultat nie uległ zmianie i to aktualny mistrz Hiszpanii schodził na drugą połowę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od ataków Realu. Wynik podwyższył strzelec pierwszej bramki, Cristiano Ronaldo, który trafił do siatki za drugim razem wykorzystując dobicie piłki. Czerwoną kartką za drugą żółtą został ukarany w 60 minucie Borja Gomez, który ostro sfaulował byłego zawodnika Manchesteru United.

Bardzo dobrze w niedzielnej ligowej potyczce spisywał się bramkarza Gramady, Tono, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę przed większą porażką. 90 minuta i "Królewscy" zdobywają pierwsze trzy punkty w lidze pokonując Granadę 3:0 po dwóch bramkach Ronaldo oraz jednej Gonzalo Higuaina.

Real Madryt - Granada CF 3:0 (1-0)
Ronaldo 26', Ronaldo 53', Higuain 76'

Real Madryt: Casillas; Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo - Alonso, Khedira -  Cristiano (Higuaín 64'), Callejón (Di María 45'), Modric (Özil 58'), Benzema.

Granada CF: Toño; Nyom, Siqueira, Iñigo López, Borja Gómez - Mikel Rico, Juanma Ortiz (Torje 69') - Iriney, Orellana (Jaime 74'), El Arabi (Mainz 62'), Floro Flore.