realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Mourinho szuka obrońcy

autor: Czarny; 2012-11-16, 09:57:12; marca.com

Mourinho chce dodatkowego obrońcę. Już w lecie, Portugalczyk nalegał na transfer piłkarza, który byłby konkurentem do gry dla Arbeloi. Podczas letniego okienka transferowego władze pozostały nieugięte. Do żadnego zakupu nie doszło, przez co Real Madryt ma teraz problem.

W Madrycie brakuje bocznego defensora. Kontuzje Arbeloi, Coentrao i Marcelo obnażyły słaby punkt Królewskich. Mourinho uważa, że trudno będzie mu wygrać Ligę Mistrzów z dziurawą formacją obrony. Każdy mocniejszy rywal, czego przykładem była Borussia Dortmund, może wyrządzić drużynie krzywdę.

Dla Mou, pierwszym przykazaniem jest gra na środku obrony pary Pepe-Ramos. Portugalczyk ma świadomość, że ta dwójka graczy tworzy dla przeciwników "chiński mur". Niestety, na prawej obronie mamy do czynienia z małym murkiem, który wobec plagi kontuzji, łatwo jest przeskoczyć. Brakuje alternatywy dla Arbeloi, którego zastępuje niekiedy Ramos, na czym traci środek defensywy.

Śledzenie rynku

Real zaczął bacznie monitorować rynek transferowy. Obserwacje skupiają się na Ligue 1 i Bundeslidze. Florentino Perez jest raczej przeciwny transferom w zimowym okienku transferowym, ale nigdy nie był nieugięty w swoich postanowieniach. Wszyscy pamiętamy wypożyczenie Emmanuela Adebayora, który swoją drogą, potrafił wesprzeć zespół podczas nieobecności kontuzjowanego Higuaina.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników
Crissu7 / zobacz profil
dodanych komentarzy:
1. Walker
2. Richards
3. Piszczek
Arturo. / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Egooo, żaden z nich boo...? Piszczek dobrze kiwa, ma ciąg na bramkę, jest szybki. Gra dobrze nie tylko w klubie, a i w rep. błyszczy. Mecz z Borussią i świetne występy Łukasza potwierdzają jego klasę. Miał za rywala wielkiego Ronaldo i dał radę przez 180min.
Maicon... Tutaj myślę raczej o ławce, wtedy gra Arbeloa, a rezerwowym jest Maicon, stary, tani solidny w defensywie, silny fizycznie.
Richards - wg. mnie jeden z 3 najlepszych PO świata jakich widziałem. Ramos, Cafu i Richards... Micah jest dobrze zbudowany, silny, zwinny, szybki, potrafi kiwać i świetnie zabezpiecza tyły, jednocześnie mieszać w szeregach obronnych rywala.
Danilo? Nie skomentuję. Ale Walker to także dobra opcja, jednak osobiście nie jestem do niego przekonany.
Damian, mamy doszukiwać się ironii taak? ;D
-Kaka- / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Piszczek albo Walker.
beq98 / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Debuchy:)
Czarny / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Michel Salgado.
Egooo / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Haha żaden z nich a piszczek to najbardziej przereklamowany Polski piłkarz chyba ostatnie mecze to taka padaczka że nie mam pytań ja widzę tylko 2 opcja Danilo lub Walker po 20 lat wybiegani i jeden na jeden nie beczą i się nie boja
Arturo. / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Piszczek? Maicon? Richards?