realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Madryt odnalazł koronę!

autor: patrykrmcf; 2012-08-29, 23:17:40; realmadridcf.pl

Real Madryt wygrał rewanż z Barceloną 2:1 w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii, aktualni mistrzowie kraju w trwających rozgrywkach mają już na swoim koncie puchar. Do siatki dla podopiecznych Jose Mourinho trafiali Gonzalo Higuain oraz Cristiano Ronaldo.

Już od pierwszego gwizdka sędziego na bramkę zaczęli atakować gospodarze. W pierwszy minutach spotkania szansę na gola miał Higuain, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, jednak z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Victor Valdes.

Pierwsza bramka padła w 11 minucie, na listę strzelców wpisał się Higuain, który dostał znakomitą piłkę od Pepe, po czym pobiegł na bramkę i za drugim razem pokonał pewnym uderzeniem golkipera Barcelony. Kilka minut później Ronaldo wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem mijając Pique fenomenalnym przyjęciem i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W późniejszych minutach "Królewscy" ponownie atakowali na bramkę.

W 27 minucie Adriano został wyrzucony z boiska, po tym jak sfaulował Ronaldo, który wychodził na czystą pozycję. W 44 minucie pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Leo Messi, który fantastycznym strzałem pokonał Ikera Casillasa. Do końcowego gwizdka arbitra w pierwszych 45 minutach rezultat nie uległ zmianie i to ekipa Jose Mourinho schodziła z dwubramkowym prowadzeniem na drugą część meczu.

Druga rozpoczęła się w dość spokojnym, nudnym tempie. W 62 minucie znakomitą piłkę od jednego z partnerów dostał napastnik Barcelony, Pedro jednak Casillas znakomicie uratował swój zespół przed utratą wyrównującego gola dla "Dumy Katalonii".

W 80 minucie na 3:1 wynik mógł podwyższyć Gonzalo Higuain, jednak futbolówka po jego strzale obiła słupek bramki strzeżonej przez Valdesa. Na murawie w minucie 83 pojawił się nowy nabytek podopiecznych Jose Mourinho, Luka Modrić.

Do końcowego gwizdka sędziego po 90 minutach rezultat nie uległ zmianie i to "Los Blancos" cieszyli się z pierwszego trofeum w rozgrywkach. Superpuchar powędruje w ręce zawodników ze stolicy Madrytu, po tym jak zwyciężyli nad Barcą 2:1 na Estadio Santiago Bernabeu.