realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

La Manita Realu Madryt na Balearach!

autor: macierze; 2012-10-28, 23:21:22; realmadridcf.pl

Real Madryt nie miał kłopotów z pokonaniem Realu Mallorki. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się pewną wygraną 0-5 podopiecznych Jose Mourinho, którzy zdecydowanie dominowali w tym spotkaniu. W pierwszej połowie bramki zdobywali Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo, a w drugiej połowie kolejne trafienia dołożyła wspomniana wcześniej dwójka. W samej końcówce na listę strzelców wpisał się wcześniej wprowadzony, Jose Callejon.

Spotkanie rozpoczęło się od częstych dośrodkowań oraz prób strzałów z dystansu w wykonaniu gości. Mallorka stale podłączała się do gry prawą flanką, ewidentnie chciała wykorzystać brak ogrania Essiena na pozycji lewego obrońcy, jednakże Ghańczyk nie popełniała znaczących błędów.

Pierwsza bramka padła już w ósmej minucie spotkania, a strzelcem był Gonzalo Higuain, który świetnie wykończył podanie od Di Marii. W dwudziestej drugiej minucie meczu wspaniałym strzałem na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo. Bramka była efektem pracy Ozila, Di Marii i Higuaina, który ostatecznie zaliczył asystę przy bramce Portugalczyka.

Piłkarze Mallorki próbowali atakować z prawej strony boiska, w jednej z sytuacji Giovani dos Santosa, który o mały włos nie zdobyłby bramki, wpadając w pole karne Iker Casillas. Mimo kilku akcji ze strony gospodarzy, nie potrafili utrzymać się dłużej przy piłce.

Od początku drugiej części połowy zawodnicy Realu Madryt próbowali podwyższyć prowadzenie, jednak w ich brakowało dokładności. W 58. minucie Ozil wyłożył piłkę do Ramosa, jednak techniczny strzał Hiszpana był niecelny. Po długim okresie bez akcji podbramkowych, w siedemdziesiątej minucie Ronaldo świetnie zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Higuaina, który bez problemów pokonał Aouate.

Trzy minut później strzelec pierwszej i trzeciej bramki, Higuain podał do pędzącego Ronaldo, Portugalczyk wyprzedził obrońców gospodarzy i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Pod koniec meczu Morata świetnie uruchomił Ozila, Niemiec pognał na bramkę, wpadł w pole karne, odegrał wzdłuż bramki, a Callejon dopełnił tylko formalności. Do końca meczu nie zobaczyliśmy więcej bramek i tym samym Real Madryt odnosi wyjazdowe zwycięstwo.

Real Mallorca 0:5 Real Madryt (0-2)
0:1 Higuain 8’
0:2 Ronaldo 22’
0:3 Higuain 70'
0:4 Ronaldo 72'
0:5 Callejon 90'

Real Madryt: Casillas, Varane, Pepe, Ramos, Essien, Xabi Alonso (Albiol 81), Modric, Di María (Callejón 74'), Cristiano Ronaldo, Özil, Higuaín (Morata 79).

Real Mallorca: Aouate, Ximo, Geromel, Anderson, Bigas, Dos Santos (Arizmendi 60'), Pina, Fontás (Pina 45'), Pereira, Casadesus (Fernandez 78'), Hemed.