realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Cristiano trzyma nerwy na wodzy

autor: Czarny; 2012-11-15, 12:46:40; defensacentral.com

Cristiano Ronaldo zasługuje na pomnik. Nie tylko dlatego, że jest najlepszym piłkarzem na świecie, ale również z powodu swojego profesjonalnego zachowania na boisku. Pojedynek z Levante to jedno z wielu spotkań, w których Portugalczyk cierpiał w wyniku ostrej gry rywali. W żadnym z tych meczów nigdy nie okazywał złych gestów w stosunku do przeciwników ani nie zarzucał niesportowego zachowania.

W niedzielnym spotkaniu był widać wyraźnie, że Ronaldo jest dżentelmenem na boisku i poza nim. David Navarro uszkodził powiekę zawodnika, ale gracz nie próbował odpowiedzieć złością na ten atak. Mimo krwawienia, potraktował ten incydent profesjonalnie i nie zakasał rękawów. Ponadto, przez 40 minut dawał z siebie wszystko na murawie, co zaowocowało zdobytym golem.

Kolejnych przykładów pozytywnej postawy CR7 nie trzeba szukać długo. We wrześniu w meczu z Sevillą, Portugalczyk nabawił się urazu łokcia, ale starał się grać dalej. W październiku zawodnik zakończył spotkanie z Celtą Vigą również krwawiąc. W marcu 2010 roku byliśmy świadkami bezpardonowego wejścia gracza Valladolid i paskudnej rany na piszczelu Ronaldo. Pamiętacie brutalny atak Diawary z Marsylii, który uszkodził kostkę Portugalczyka? Cristiano jest cierpliwy i trzyma nerwy na wodzy, choć rywale go nie oszczędzają. Santiago Bernabéu powiedział niegdyś: "Nasza biała koszulka może być poplamiona błotem, potem i krwią, ale nigdy nie przyniesie wstydu".

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników
Arturo. / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Bo wiele drużyn tworzy kolektyw. Nie każda drużyna posiada indywidualności, wystarczy dobre zgranie 11 kopaczy i LM do osiągnięcia, bez żadnego Messiego, Ronaldo czy Neymara.
beq98 / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Egoooo niestety kiedyś zawodnik ktory przyczynil sie do wygrania LM swojego zespolu dostawal zlota pilke czemu teraz tak nie jest?
Egooo / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Ale nic to nie zmieni bo gównianą nagrodę dostanie steryd i co poradzić ech
beq98 / zobacz profil
dodanych komentarzy:
i to wielki cyrk
-Kaka- / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Zmienił sie pamiętam jego grę w Manchesterze i tam nie raz taki cyrk odstawiał,że głowa mała.