realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Bez niespodzianki na El Collao

autor: macierze; 2012-10-31, 23:49:39; realmadridcf.pl

Real Madryt wykonał pierwszy krok w kierunku awansu do 1/8 finału Copa del Rey. Królewscy wygrali w wyjazdowym spotkaniu 1:4 z CD Alcoyano. Bramki dla drużyny Jose Mourinho zdobyli dwa razy Karim Benzema oraz po jednej bramce Ricardo Kaka i Jose Rodriguez.

Goście od początku przejęli inicjatywę i chociaż piłkarze z Alcoy odważnie zapędzali się pod pole karne Antonio Adana, nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić bramce Realu Madryt. Pierwsza bramka dla Królewskich padła w 22. minucie spotkania. Po dalekim wznowieniu gry przez Adana, piłka wylądowała tuż przed polem karnym na głowie jednego z obrońców, Callejon przejął futbolówkę i zagrał do Benzemy, który strzałem z głowy pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolejna bramka padła w 35. minucie. Benzema podał do Kaki, który mocnym strzałem z lewej nogi skierował piłkę w długi róg Alby. Bramkarz gospodarzy był bezradny w tej sytuacji. Więcej bramek w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku podbramkowych sytuacji ze strony podopiecznych Jose Mourinho. W 67. minucie Benzema wbiegł w pole karne, stracił równowagę ale padając na boisko zdołał dograć do Jose Rodrigueaza, który dobrym strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce.

W siedemdziesiątej siódmej minucie Javi Lara zdobył po ładnym uderzeniu z wolnego honorową bramkę dla swojego zespołu. Alcoyano pod koniec drugiej części meczu atakowało śmielej na bramkę Adana, jednak mimo tego Benzema w 87. minucie zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i tym samym przypieczętował pewne zwycięstwo.

CD Alcoyano - Real Madryt 1:4 (0:2)
0:1 Karim Benzema (21')
0:2 Ricardo Kaka (35')
0:3 Jose Rodriguez (67')
1:3 Javi Lara (77')
1:4 Karim Benzema (88')

CD Alcoyano: Unai, Arkaitz, Selvas, Pereira, Alcántara, Jhon Edison (Piera 45'), Javi Lara, César Remón, Ferrán Tacón (Devesa 71'), De Dios (Omar 57'), Torres.

Real Madryt: Adán, Albiol, Varane, Carvalho, Nacho, Álex (Jose Rodriguez 45'), Essien (Modrić 60'), Callejón, Kaká, Benzema, Morata.