realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Barcelona lepsza w pierwszym meczu

autor: patrykrmcf; 2012-08-23, 23:24:21; realmadridcf.pl

Real Madryt w pierwszym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną na Camp Nou przegrał 3:2. Bramki dla ekipy prowadzonej przez Jose Mourinho strzelali Cristiano Ronaldo w 55 minucie starcia oraz Di Maria w 85 minucie meczu.

Już od pierwszego gwizdka sędziego mecz był wyrównany, obie drużyny nie chciały popełnić błędu i nie stracić zbyt szybko bramki. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Tito Vilanovy, jednak strzał Messiego z pola karnego przeszedł obok bramki strzeżonej przez Ikera Casillasa.

Do końcowego gwizdka arbitra w pierwszej części meczu rezultat nie uległ zmianie i to z remisem gracze obu drużyn schodzili do szatni na drugą połowę. Drugie 45 minut rozpoczęło się dość spokojnie, pierwsza bramka padła w 54 minucie za sprawą Cristiano Ronaldo, reprezentant Portugalii wykorzystał dośrodkowanie Mesuta Özila i pewnym strzałem głową pokonał Valdesa.

Niespełna minutę później Pedro doprowadził do wyrównania, Hiszpan dostał znakomitą piłkę od Mascherano po czym wykorzystał błąd obrońców i mocnym uderzeniem pokonał kapitana "Królewskich". Po strzeleniu dwóch bramek w krótkim odstępie czasu mecz zrobił się jeszcze bardziej emocjonujący.

W 67 minucie sędzia spotkania wskazał na jedenasty metr od bramki Ikera Casillasa, do piłki podszedł Messi, który strzałem w prawy róg wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kilkanaście minut później aktualny wicemistrz Hiszpanii cieszył się strzeleniem trzeciego gola, tym razem za sprawą Xaviego, który skorzystał z podania Iniesty uderzając piłkę nie do obrony dla hiszpańskiego golkipera.

Bramka na 3:2 padła za sprawą Angela Di Marii, który znakomicie wykorzystał błąd Valdesa i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Końcowy gwizdek sędziego po 90 minutach i to Barcelona w pierwszym starciu na Camp Nou okazała się lepsza pokonując Real 3:2. Drugie spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą środę o godzinie 22:30.

FC Barcelona - Real Madryt 3:2 (0:0)