realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Benzema grał więcej niż Higuain

autor: Czarny; 2012-11-15, 14:51:44; marca.com

Karim Benzema wyznał niedawno, że jest niezadowolony z ilości minut otrzymywanych przez Mourinho na grę w tym sezonie. Jednakże, gdyby przyjrzeć się dokładnie erze portugalskiego trenera w Realu Madryt, moglibyśmy wyciągnąć interesujący wniosek. Okazuje się bowiem, że Francuz może liczyć na większy kredyt zaufania niż Gonzalo Higuain.

Benzema rozegrał w sumie u Mourinho 6943 minuty we wszystkich rozgrywkach, biorąc pod uwagę każdy sezon. Tymczasem, Higuain otrzymał 5387 minut. Różnica między zawodnikami jest naprawdę duża, bowiem wynosi aż 1556 minut. Należy zauważyć jednak, że w sezonie 2010/2011, Higuain nie był dostępny przez długi czas z powodu przepukliny dysku.

Jeżeli zignorujemy sezon 2010/2011, również okaże się, że francuski napastnik grał więcej. Łącznie spędził na boisku 4063 minuty, podczas gdy Pipita 3537. Minuty można łatwo przeliczyć na ilość spotkań. Benzema rozegrał u Mou 111 meczów, zaś Higuain 90. To aż o 21 pojedynków mniej! Prawdą jest, że w tym sezonie Argentyńczyk cieszy się większym zaufaniem - 808 minut do 684 - ale w ogólnym rozrachunku jego statystyka występów prezentuje się znacznie gorzej.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Komentarze użytkowników
Arturo. / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Co za idiotyczny news. Przecież Benzema narzekał na brak minut w tym sezonie, a nie w ogólnym rozrachunku... -.-
beq98 / zobacz profil
dodanych komentarzy:
Ha ciekawe:)
-Kaka- / zobacz profil
dodanych komentarzy:
A teraz ta różnica jeszcze wzrośnie.