realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

Luka Modrić

Dane

Imię i nazwisko: Luka Modrić
Waga: 67 kg
Wzrost: 174 cm
Przyszedł za: 35 mln €
Poprzedni klub: Tottenham
Narodowość: Chorowacja
Miejsce urodzenia: Zadar
Biografia

Luka Modrić, chorwacki pomocnik mający 26 lat, który do ekipy "Królewskich" trafił z Tottenhamu, gdzie kierował zespołem i był uważany za największą z gwiazd "Kogutów". Piłkarz osobowości, którą z łatwością można skojarzyć, pracowity w ofensywie i organizujący grę. Posiada także zdolność do poświęcenia się dla drużyny.

 

Urodził się 9 września 1985 roku, Modrić w wieku 16 roku życia dołączył do najlepszej drużyny swojego kraju, Dinama Zagrzeb. Biorąc pod uwagę jego umiejętności w sezonie 2003/04 przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Zrinjski (Bośnia), gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem. Po wypożyczeniu do Zaprešić w roku 2005 powrócił do Zagrzebu.

 

W barwach zespołu Dinama spędził trzy sezony i udało mu się wygrać trzy mistrzowskie tytuły oraz dwa Puchary Chorwacji, został uznany najlepszym zawodnikiem w 2007 roku. Tottenham zauważył go i od razu chciał posiadać go w swojej drużynie, okazało się, że jedna z najlepszych drużyn w Premier League kupiła piłkarza po tym jak zaczęli zajmować miejsce w pierwszej czwórce. W lidze angielskiej zagrał w 127 oficjalnych meczach, strzelił 13 goli i zaliczył 24 asysty.

 

Nowy pomocnik "Królewskich" również występuje w barwach swojej reprezentacji, gdzie zagrał w 57 meczach i osiem razy trafiał do siatki rywala. Real Madryt podpisał kontrakt z utalentowanym zawodnikiem występującym na środku pola, gracz ma pomagać swoim rówieśnikom i pomagać w sięganiu po różne puchary.