realmadridcf.pl - Polska Strefa Fanów Realu Madryt

    trening słuchowy johansena

    indywidualna stymulacja suchu dr sena ias to metoda terapii istot zbliona w wielu
    sensorynkalublin.pl

El Clásico

Termin Gran Derbi bądź El Clásico bez problemu powinien kojarzyć się każdemu kibicowi piłki nożnej. Pojedynki Realu Madryt, a FC Barcelony na całym świecie wzbudzają wielkie zainteresowanie. Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze dostarczają fanom wiele emocji związanych z piłką nożną i nie tylko.

Od startu rozgrywek w Hiszpanii oba kluby postrzegane są jako najmocniejsze ze swych regionów, Real z Kastylii, Barca z Katalonii. Rywalizacja nie toczyła się tylko w piłce nożnej, do tego dochodziła także polityka, gdzie Katalonia chciała zostać krajem niepodległym.

Pierwsze El Clásico w rozgrywkach ligowych zostało rozegrane 17 lutego 1929 roku, wtedy "Królewscy" zwyciężyli na Camp Nou 2:1. W sumie rozegrano 218 meczy oficjalnych pomiędzy tymi drużynami, dotychczas Real zwyciężył 87 razy zaś Barca 86, padły po 45 remisów, Real Madryt.

Real z Barceloną w Primera División rozegrał 165 starć, 70 z nich wygrali Los Blancos, zaś 64 Barca, padło 31 remisów. Każdy mecz pomiędzy tymi drużynami wzbudza niesamowite emocje, których opisać się nie da. Oba kluby walczą także o to, który ma więcej trofeów, w ubiegłym sezonie taką sztukę udało dokonać się Realowi Madryt, który wyprzedził Barcelonę i podniósł tytuł w górę.

Pojedynki rozgrywane są także w Superpucharze Hiszpanii, gdzie zagrano ich cztery, wszystkie trofea zdobywał Real. Najlepszym strzelcem w tych meczach jest Alfredo di Stefano, któremu udał się strzelić aż 18 bramek przeciwko klubie z Katalonii. Od kilkudziesięciu lat wszystkie mecze tych drużyn przyciągają wielu kibiców na stadiony, bilety roznoszą się jak świeże bułeczki. Ostatnie starcie zostało pokazane na całym świecie, jedynie obywatele Indii nie mogli obejrzeć meczu na żywo.